Brněnský masakr 2019

Datum: 14.9.2019

Délka: 62 km

Čas: 7:57:48

Umístění: 88/127

Nejsem žádný ultraběžec, ale Brněnský masakr je výjimka: moje oblíbená trať – prostě srdcovka: běh v terénu, v nejkrásnějších místech v okolí Brna. Proto jsem se sem vypravil již potřetí. Cíl pod 8 hodin se mi podařilo splnit poprvé, paráda, ani jsem to nečekal.

Tempo trochu vyšší než před rokem, navyšoval jsem minutu po minutě a taky jsem se nezdržoval na OS: vždy se jen napít – vodu, později colu a ionťák, jídlo do ruky (oblíbený chleba se sádlem a cibulí), sníst za chůze od OS a pak se zase rozběhnout. Tak se stalo, že na časové bráně v Bílovicích na 40.5 km jsem byl za 4:50, o 1/2 hodiny dřív než loni … Pak ale očekávaná krize z Bílovic do kopce, nohy už ztuhlé, nešly. To stejné stoupání za Myší dírou do Útěchova, střídám chůzi a pomalý běh.

V Útěchově ( 49. km) jsem za 6:18, držím tu půlhodinu a tentokrát si tam nesedám, jídlo s sebou a zase dál … Seběh k rybníkům Pod babou, následuje kopec Nad Ořešín – musím ho vyjít. Z Ořešína – asi 52. km – je ale pěkný úsek – mírný seběh, mohu běžet celkem v pohodě až pod Kněží horu: Odtud už poslední kopec Nad Soběšice – mírnější část pomalý běh, zbytek kopce musím jít. A odtud už je to dobré: poslední OS v Soběšicích, jen se napiju vody a coly a hurá dolů do Řečkovice a do cíle.

Dobíhám pod 8 hodin – spokojenost. V Bílovících, Útěchově i v cíli mě povzbuzuje kamarád, ultraběžecký matador Martin Bilík (Bildo díky).

Read More